Przeczytaj recenzje w serwisie TripAdvisor

O Nas

644473_481686768557298_888446139_nOlivio zaprasza na prawdziwą włoską kuchnię, gdzie każde zamówione przez naszych Gości danie powstaje z pasji i miłości do włoskiej kuchni.

Olivio to tradycyjna włoska restauracja w sercu Poznania, tuż przy Starym Rynku, znajdująca się na malowniczej uliczce Świętosławskiej 11, w urokliwym pobliżu Fary. W Olivio czekają przytulne, nastrojowo oświetlone wnętrza, w których nasi Goście odnajdą spokój i wytchnienie od codziennego zgiełku miasta. Nietuzinkowa atmosfera sprzyja zarówno spotkaniom biznesowym jak i romantycznym kolacjom.

Miłośnicy włoskiej kuchni znajdą tu domowej roboty makarony, tradycyjne pizze oraz dania mięsne (tj. Salsiccia con polenta, Pollo Parmigiana) przygotowane na bazie oryginalnych przepisów. W karcie znajduje się także duży wybór potraw z ryb (Filetto di Salmone, Orata al Cartoccio)
i owoców morza.
Nasze produkty dostarczane są bezpośrednio z Włoch, dzięki czemu smak naszych potraw na długo pozostaje w pamięci.

Zwolennicy słodkości bedą mieli okazję spróbować tradycyjnych domowej roboty lodów i sorbetów, a także włoskich klasyków takich jak: Semi Freddo, Panna Cotta czy też Tiramisu.

Dla amatorów włoskich trunków, mamy bogaty wachlarz win (włoskich, starego i nowgo świata) oraz Grappy (Jacobo Poli Vespaiolo).
Restauracja nie mogłaby istnieć bez słynnego Limoncello, którym warto zakończyc prawdziwą włoską kolację.

Bon Appetit !!!